coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Wyjaśniamy, jak nakładać krem pod oczy

Wyjaśniamy, jak nakładać krem pod oczy

Skóra pod oczami jest najcieńsza, a do tego najdelikatniejsza. Objawy zmęczenia, stresu oraz niezdrowego stylu życia zaznaczają się właśnie w tym miejscu. Dobranie odpowiedniego kremu pod oczy jest podstawą pielęgnacji. Odpowiednia aplikacja również jest nie bez znaczenia. W tym artykule wyjaśnimy, jak nakładać krem pod oczy, a także wymienimy jego najważniejsze zalety. Warto wspomnieć, że krem do twarzy różni się od kremu pod oczy konsystencją.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak nakładać krem pod oczy poprawnie
  • jakie są zalety stosowania kremu pod oczy
  • co daje masaż okolic oczu

Zobacz także: Co pomoże na zniszczone paznokcie po hybrydach?

Jak nakładać krem pod oczy poprawnie?

Z reguły krem pod oczy ma lżejszą konsystencję, delikatniejszy zapach oraz mniejszą ilość składników aktywnych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że skóra wokół oczu ma zaledwie 0,5 mm grubości. Ma też znikomą ilość tkanki podskórnej i składa się głównie ze skóry właściwej oraz naskórka. Najlepiej stosować krem od sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród konsumentów. Przesuszenie skóry oraz odwodnienie organizmu najczęściej widać pod oczami. Pierwsze zmarszczki mimiczne powstają wokół oczu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mikrokrążenie w tej strefie jest szczególnie ważne. Jeśli nie będzie przebiegać prawidłowo, to mogą się pojawić sińce oraz obrzęki. Od wczesnych lat młodości warto dbać o skórę wokół oczu. Należy pamiętać, że dobrej jakości krem pod oczy to dopiero połowa sukcesu. Bardzo ważna jest również właściwa aplikacja.

Zalety stosowania kremu pod oczy

Osoby, które nakładają krem pod oczy niedbale, tracą jego potencjał pielęgnacyjny, a do tego szkodzą skórze. Na początku musisz dokładnie zmyć makijaż i przemyć twarz płynem oczyszczającym z roztoczy i kurzu. Taki płyn można bez problemu znaleźć w sklepach optycznych oraz aptekach. Następnie chwilę poczekaj, żeby skóra pod oczami mogła wyschnąć. Kolejny krok to już aplikacja, która polega na nałożeniu kilku drobnych kropli kremu na kościach policzkowych. Następnie krem trzeb dokładnie wklepać przy użyciu opuszków palców. Trzeba to robić przez minimum 3-4 minuty do czasu aż krem się całkowicie wchłonie. Nie obawiaj się nakładać kremu na górną powiekę. Lepiej jednak unikać ruchomej części powieki i ograniczyć się tylko do łuku brwiowego. Należy pamiętać, że kosmetyki działają w promieniu około 3 cm od miejsca aplikacji.

jak nakładać krem pod oczy

O dobroczynnym wpływie masażu na kondycję skóry twarzy mówi się obecnie coraz częściej. Masaż twarzy polega na oszczypywaniu oraz uciskaniu konkretnych miejsc na twarzy. Masowanie skóry pod oczami wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ bardzo delikatna jest skóra pod oczami. Właśnie dlatego najlepiej łączyć aplikację kremu pod oczy z masażem. Warto podkreślić, że przy użyciu serum pod oczy także można wykonać masaż. Serum cechuje się lekką i szybko wchłaniającą się konsystencją. Podczas masażu najlepiej stosować oklepywanie oraz ruchy uciskające i okrężne. Delikatnie porozcierać możesz również skórę przy brwiach. Dużym uznaniem cieszy się także masaż twarzy kostkami lodu. Przed rozpoczęciem masażu warto umieścić kostki lodu w woreczku i całość spakować w ściereczkę. W ten sposób unikniemy podrażnień wrażliwej skóry wokół oczu.

Zobacz także: Czy wiesz, jak dbać o cerę?

Udostępnij