coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Sprawdzone sposoby na efekt odświeżonej skóry podczas upałów

Sprawdzone sposoby na efekt odświeżonej skóry podczas upałów

Wysoka temperatura, piekące promienie słoneczne i brak przewiewu są codziennością podczas upalnego lata w mieście. Jeśli nie lubisz efektu klejącej się od nadmiaru potu skóry poznaj skuteczne sposoby na odświeżenie jej w ciągu dnia.

Czy pocenie się podczas upałów jest naturalną reakcją organizmu?

Pocenie się jest odpowiedzią na przegrzewanie się organizmu. Dzięki odpowiednio działającemu mechanizmowi termoregulacji możemy w naturalny sposób utrzymywać prawidłową temperaturę ciała. Na skórze znajduje się wiele gruczołów potowych jednak tymi, które najczęściej doskwierają nam poprzez intensywność działania i wydzielanie przykrego zapachu są gruczoły potowe pod pachami. Podczas upałów pocimy się na całej powierzchni ciała, jednak spod pach wydziela się najmniej przyjemny zapach. Dbając o regularną higienę oraz odświeżanie skóry w najcieplejsze dni pachom szczególnie warto poświęcić więcej uwagi. 

Odświeżenie skóry podczas upału – co się sprawdza?

Latem, podczas najgorętszych dni szczególnie często należy dbać o higienę ciała, stosując chłodny prysznic oraz delikatne środki myjące. Skórę po kąpieli koniecznie należy nawilżać balsamem lub mleczkiem o lekkiej, nietłustej formule. Aby zmaksymalizować efekt odświeżenia stosuj kosmetyki o świeżym, cytrusowym lub miętowym zapachu. Przed wyjściem z domu zastosuj lekką wodę termalną z filtrami UVA i UVB nawet, jeżeli nie zamierzasz przebywać na słońcu długo. Produkt świetnie sprawdza się jako mgiełka odświeżająca, aplikowany na skórę w ciągu dnia. Miej przy sobie butelkę wody niegazowanej. Oprócz picia wody zastosuj ją do schłodzenia nadgarstków, karku, kostek, zagłębień łokci oraz przestrzeni pod kolanami. Możesz zrobić chłodne okłady. Odświeżaj skórę pod pachami, aplikując dezodorant o delikatnym składzie. 

Jaki dezodorant do skóry na najcieplejsze dni?

Podczas upalnych dni skóra jest szczególnie narażona na podrażnienie, dlatego warto stosować kosmetyki o dopasowanym do swoich potrzeb składzie, niepowodującym powstania uszkodzeń naskórka. Jaki dezodorant w sprayu będzie idealny na upalne dni? Przede wszystkim produkt nie powinien zawierać alkoholu oraz silnych związków zapachowych. Zdecydowanie sprawdzi się dezodorant, odpowiedni do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznej. Delikatna formuła produktu nie wejdzie w interakcję z substancjami odświeżającymi i nie spowoduje podrażnień naskórka. Dezodorant, odświeżający skórę oraz eliminujący niekorzystny zapach potu pod pachami w naturalny sposób odświeży skórę pod pachami, warto jednak mieć przy sobie chusteczki nawilżające, którym przed użyciem produktu przetrzesz skórę. Dezodorant, zastosowany na wilgotną, spoconą skórę nie przyniesie efektu odświeżenia, lecz mieszankę woni potu z kompozycją zapachową kosmetyku. 

Czego unikać podczas upałów?

Podczas upałów koniecznie unikaj bezpośredniej ekspozycji słonecznej w godzinach najbardziej intensywnego promieniowania oraz nadmiernej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie warto unikać ciężkostrawnych potraw, alkoholu oraz innych substancji o psychoaktywnym działaniu. Podczas upałów warto zrezygnować z bezpośredniej ekspozycji słonecznej szczególnie wtedy, gdy Twoja skóra jest jasna i wrażliwa. Unikaj częstych zmian temperatur w pomieszczeniach, które mogą spowodować szok termiczny. Przy wyborze kosmetyków postaw na wersje sensitive. Ciężkie perfumy zamień na lekką mgiełkę zapachowo-odświeżającą. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij