coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Włosy

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Prostownica to urządzenie służące do prostowania, kręcenia czy falowania włosów. Składa się ona zazwyczaj z dwóch metalowych lub ceramicznych elementów, które są złączone plastikową obudową. Prostownica może rozgrzać się nawet do 250 stopni Celsjusza. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że to urządzenie może po dłuższym i częstym użytkowaniu niszczyć włosy. W tym artykule przedstawimy jak wyprostować włosy bez prostownicy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego ludzie tak często używają prostownicy
  • jak wyprostować włosy bez prostownicy
  • jakie kosmetyki prostują włosy
  • czemu warto stosować szczotkę jonizującą

Zobacz także: Jak działa henna na włosy?

Dlaczego kobiety często używają prostownicy?

Kobiety bardzo często, aby uatrakcyjnić swój wizerunek, stosują prostownicę. Pozwala ona na prostowanie, kręcenie oraz falowanie włosów. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Prostownica umożliwia szybkie i sprawne ułożenie włosów, które pod wpływem ciepła stają się gładkie, lśniące i atrakcyjne. Niestety to urządzenie może znacznie i nieodwracalnie uszkodzić włosy. Czasem jedynym sposobem na ich naprawdę jest tylko obcięcie zniszczonych końcówek. Dzieje się tak, ponieważ gorące elementy prostownicy są nagrzewane do wysokich temperatur (nawet ponad 200 stopni Celsjusza).

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Jeżeli nie chcemy narażać włosów na wysokie temperatury podczas prostowania, to oczywiście istnieją sposoby, które nie wymagają użycia prostownicy. Jednym z nich jest stylizacja za pomocą suszarki oraz okrągłej szczotki jednocześnie. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod prostowania włosów bez prostownicy. Polega ona na przeczesywaniu włosów po całej ich długości podczas suszenia. Przed rozpoczęciem suszenia powinno się użyć olejków, które zabezpieczą włosy i sprawią, że będą one bardziej lśniące i gładkie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że olejki do włosów sprawiają, że łuski włosów się zamykają, co je ujarzmia i sprawia, że błyszczą. Najlepiej używać naturalnych preparatów, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Kosmetyki prostujące włosy

Na rynku istnieją kosmetyki, które służą do prostowania włosów. Można je dostać w aptekach, czy drogeriach, ale również w supermarketach w atrakcyjnych cenach. Są to produkty takie, jak maski, lotiony, czy zestawy do domowego przeprowadzenia zabiegu kreatynowego prostowania. W ostatnim czasie pojawiły się również galaretki służące do laminacji włosów.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Dlaczego warto używać szczotki jonizującej do włosów?

Wiele kobiet decyduje się na zakup szczotki jonizującej. Oczywiście nie jest to tani sprzęt, ale z pewnością starczy on na długie lata. Jest to specjalna szczotka, która wyglądem przypomina tradycyjną, plastikową szczotkę do czesania włosów. Jest ona zasilana na baterie. Po włączeniu szczotki jonizującej zaczynają generować się jony, które są cząsteczkami odpowiedzialnymi za wygładzanie włosów. To urządzenie powoduje zmniejszenie puszenia się włosów oraz nadaje włosom świeżego i zdrowego wyglądu. Szczotki jonizującej używa się na suche włosy. Teraz już wiesz, w jaki sposób można wyprostować włosy bez używania prostownicy, która może znacząco i nieodwracalnie pogorszyć ich stan.

Zobacz także: Dlaczego włosy wypadają i jak można temu zaradzić?

Udostępnij