coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Odkryj samodzielne stylizacje manicure z bazą hybrydową!

Odkryj samodzielne stylizacje manicure z bazą hybrydową!

Obecnie nie musisz chodzić do salonu kosmetycznego, aby zrobić sobie piękny manicure. Z powodzeniem zrobisz go sama. Wystarczą dobra baza do paznokci hybrydowych oraz odrobina cierpliwości. I nasze porady, które znajdziesz poniżej.

Jak działa baza hybrydowa do paznokci?

Zasada działania hybryd jest analogiczna do żeli. Płynną bazę hybrydową nakłada się na paznokcie, a następnie utwardza lampą UV/LED. Dzięki takiemu procesowi stylizacja paznokci jest wytrzymała i długotrwała. Dobrze zrobiony manicure powinien utrzymywać się minimum 2 tygodnie, często nawet 3 tygodnie. Hybrydy z reguły są bardzo wytrzymałe, ale przez swoją sztywność mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odpryski, ukruszenia lub złamania. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Koniecznie przeczytaj artykuł do końca, aby je poznać i dowiedzieć się, jaka jest najlepsza baza hybrydowa!

Jak zrobić idealne paznokcie z bazą hybrydową?

Wspomnieliśmy wyżej, że bazę wystarczy nałożyć i utwardzić lampą, jednak cały proces jest trochę bardziej złożony. Bez obaw, dla miłośniczek manicure to nie będzie nic nowego! Wystarczą najbardziej podstawowe przyrządy, takie jak: pilnik, bloczek, cleaner. Dodatkowo będziesz potrzebowała nabłyszczającego topu i opcjonalnie lakieru (jeśli nie zdecydujesz się na kolorową bazę). Dobrą praktyką po nakładaniu bazy do hybryd jest także używanie olejku do skórek, który wypielęgnuje skórę wokół paznokci.

Przedłużanie bazą do paznokci hybrydowych

Dużą zaletą hybryd jest to, że można z ich pomocą przedłużyć paznokcie. Najwygodniej zrobić to z pomocą szablonu lub formy. Wystarczy, że bazę do hybryd nałożysz na specjalną formę, utwardzisz ją pod lampą, a następnie spiłujesz pilnikiem do pożądanego kształtu. Potem już tylko lakier oraz top i wymarzony manicure będzie gotowy.

Dobra baza do paznokci hybrydowych? Zobacz, jak ją wybrać!

Planujesz hybrydy, ale nie wiesz, jak wybrać najlepszy produkt? Przychodzimy z pomocą! Zacznijmy od tego, że dobra baza wcale nie musi być droga. Już za mniej niż 20 zł znajdziesz kosmetyki, których jakość będzie w pełni zadowalająca. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? To zależy od Twoich planów na paznokcie. Jeżeli chcesz przedłużać je na formie, kluczowa będzie wytrzymałość bazy hybrydowej do paznokci. Zależy Ci na subtelnych detalach? Postaw na produkt umożliwiający ultracienkie wykończenie. Jak widzisz, bazy do paznokci hybrydowych są bardzo uniwersalne, nie dziwi więc ich spora popularność.

Jak dbać o zdrowie paznokci z bazą hybrydową? 

Zacznijmy od tego, że wszystkie produkty powinny być używane zgodnie z zaleceniami producenta. Trzeba także uważać, by hybryda przed utwardzeniem nie wylewała się na skórki. Dlatego warto nakładać ją ostrożnie, a po skończeniu stylizacji nawilżać skórki specjalnym olejkiem. Należy też pamiętać o przestrzeganiu zaleconego przez producenta czasu utwardzania produktu oraz dobrej (odpowiednio mocnej) lampie. Te czynniki zagwarantują prawidłowe utwardzenie masy, a to przekłada się zarówno na trwałość, jak i bezpieczeństwo manicure. Dobrze dbać także o to, żeby utwardzona baza hybrydowa nie łamała się, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia naturalnego paznokcia. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij