coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Co pomoże na zniszczone paznokcie po hybrydach?

Co pomoże na zniszczone paznokcie po hybrydach?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością wśród pań. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż ciągle malowanie paznokci zwykłym lakierem. Można cieszyć się przez długi czas nieskazitelnym manicure. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku hybryd konieczne jest odpowiednie dbanie o paznokcie, bo może dojść do ich zniszczenia. Ceną za piękne hybrydy będzie osłabienie płytki paznokciowej. Warto wobec tego, co jakiś czas robić sobie przerwę i zadbać przede wszystkim o zregenerowanie paznokci. Co pomoże na zniszczone paznokcie po hybrydach? Jest wiele gotowych preparatów, można również posiłkować się domowymi metodami, naturalnymi specyfikami.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co pomoże na zniszczone paznokcie po hybrydach
  • jak dbać o paznokcie
  • jakie są sposoby na zregenerowanie paznokci 

Zobacz także: Wyjaśniamy, jak nakładać krem pod oczy

Zniszczone paznokcie po hybrydach i co dalej?

Osoby regularnie robiące manicure hybrydowy mogą zauważyć u siebie wiele problemów z paznokciami. Stają się one cienkie, bardzo miękkie i nawet żółte. Paznokcie zaczynają także być skłonne do pękania. Są to wyraźne sygnały, że trzeba wdrożyć odpowiednią pielęgnację, aby uchronić się przed zniszczeniem paznokci. Należy mieć na uwadze, że hybrydy są wielowarstwowe, do ich zrobienia sięga się po chemię, dodatkowo dochodzi jeszcze naświetlanie ich promieniami UV. Wszystko to ma negatywny wpływ na stan paznokcie. Niektórzy borykają się nawet z uczuleniem na hybrydy, może wystąpić również grzybica paznokci. Kluczowe będzie używanie lakierów o dobrym składzie, ściąganie hybrydy we właściwy sposób i odżywianie paznokci.

Jak dbać o paznokcie?

Jest wiele sposobów na zregenerowanie paznokci po manicure hybrydowym. Zadbać należy przede wszystkim o dobrą dietę, która dostarcza witamin i minerałów. Przydatne mogą być również suplementy diety. W sprzedaży znajdują się specjalistyczne odżywki do paznokci, w które warto się zaopatrzyć. Można je kupić w drogeriach, aptekach, sklepach internetowych. Zawsze należy dokładnie czytać skład kosmetyków, unikać toksycznych substancji typu formaldehyd. Kluczowymi składnikami w odżywcze będą przede wszystkim proteiny, olejki, witaminy i minerały. Bardzo pomocne są również profesjonalne zabiegi kosmetyczne na paznokcie. Jeśli są one zniszczone, to bardzo pomaga olejek rycynowy, który wspomaga regenerację, wzmacnia płytkę, nawilża. Sprawia również, że paznokcie stają się twardsze.

sposoby na zniszczone paznokcie po paznokciach

Sposoby na zregenerowanie paznokci

Dostępne są rozmaite sposoby na przygotowanie domowych odżywek do paznokci zniszczonych po hybrydach. Wspaniale sprawdza się odżywka żelatynowa. Wystarczy rozpuścić żelatynę w ciepłej wodzie, po czym moczyć w niej paznokcie przez kilka minut. Kolejnym sposobem będzie wykonanie odżywki z oliwy z oliwek, witamin A i E oraz soku cytrynowego. Można liczyć na nawilżenie, rozjaśnienie i zrewitalizowane. Warto również wcierać w paznokcie olej arganowy, który je zregeneruje, wzmocni, przyśpieszy odnowę. Nada się również olejek herbaciany przy paznokciach osłabionych przez hybrydy. Można zaopatrzyć się w gotowe serum regeneracyjne do paznokci, dzięki któremu staną się one mocniejsze, zdrowsze i odporniejsze na uszkodzenia. Masło shea i olej kokosowy także odżywiają i wzmacniają zniszczone paznokcie po hybrydzie.

Zobacz także: Czy wiesz, jak dbać o cerę?

Udostępnij