coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Typy najlepszych laserów w gabinetach kosmetologii estetycznej

Typy najlepszych laserów w gabinetach kosmetologii estetycznej

Kosmetologia estetyczna korzysta z rozwoju technologii i z najnowszych badań dotyczących procesów zachodzących w skórze. Ta nowa dziedzina zajmuje się poprawą wyglądu skóry w jak najmniej inwazyjny sposób, wykorzystując np. laser. Zabiegi mają na celu poprawę wyglądu poprzez depilację laserową, fotoodmładzanie, głębokie oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie skóry. Laserem można też usunąć niechciany tatuaż lub pozbyć się szpecącej blizny. Poznaj najlepsze typy laserów dostępnych w gabinetach kosmetycznych.

Co to jest kosmetologia estetyczna?

Zabiegi estetyczne w gabinetach kosmetycznych rozwijają się bardzo prężnie dzięki dynamicznemu progresowi technologicznemu. Nowe technologie znacznie poszerzyły spektrum możliwości tego działu kosmetologii. Mowa oczywiście o kosmetologii estetycznej upiększającej twarz i całe ciało metodami nieinwazyjnymi. Warto jednak oddzielić medycynę estetyczną od kosmetologii estetycznej, ponieważ te dwie dziedziny różnią się między sobą rodzajami zabiegów i stopniem ich ingerencji w skórę. Z pomocą nieinwazyjnych metod i przy użyciu odpowiedniego rodzaju lasera kosmetologia skupia się m.in. na niwelowaniu zmarszczek i usuwaniu przebarwień. Inne lasery służą do usuwania owłosienia z małych partii ciała np. na twarzy, a jeszcze inne z dużych powierzchni, jak męskie plecy.

Laser IPL – Intense Pulsed Light

Do dyspozycji gabinetów kosmetologicznych są m.in. urządzenia uniwersalne mające zastosowanie w kilku rodzajach zabiegów. Takim laserem jest IPL – jest to skrót od angielskiej nazwy Intense Pulsed Light, co w języku polskim, oznacza impulsywne źródło światła. Laser IPL emituje szczególny rodzaj wysokoenergetycznego światła barwnego o szerokim zakresie długości fal, które może wnikać głęboko w skórę właściwą przez naskórek. Promienie tego lasera w jednej wiązce docierają do różnych warstw skóry i działa kompleksowo.

Przy pomocy lasera IPL można jednocześnie aktywować produkcję kolagenu i niszczyć niechciane włoski, a także wygładzić zmarszczki oraz wyrównywać koloryt skóry. Kompleksowy zabieg laserem IPL jest przeprowadzany w celu redukcji owłosienia, usunięcia zmian skórnych czy odmłodzenia skóry poprzez poprawę jej gęstości i redukcję przebarwień.

Zabiegi laserowe – do jakich celów wykorzystuje się laser?

Laser diodowy jest urządzeniem bardzo często używanym do depilacji laserowej ciała. Możliwość regulacji i dostosowania długości fal wiązki laserowej zmniejsza ryzyko ewentualnych uszkodzeń skóry. Warto dodać, że lasery są również wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny, w tym w chirurgii, stomatologii, kosmetologii i fizjoterapii. Laseroterapia jest uznaną metodą terapeutyczną wykorzystującą lasery medyczne do emitowania skupionej, jednobarwnej wiązki światła. Urządzenia te działają na podobnej zasadzie co sprzęt stosowany w gabinetach kosmetycznych. Laseroterapia działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, ponadto wspomaga gojenie ran i stymuluje mikrokrążenie. Zabiegi z użyciem lasera są stosowane w leczeniu m.in. blizn, odleżyn i porażeń nerwu twarzowego, a także przez fizjoterapeutów w przypadku rehabilitacji schorzeń narządu ruchu.

Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

W celu trwałego pozbycia się włosków na ciele i twarzy warto odwiedzić salon depilacji laserowej. W ogólnopolskiej sieci salonów Time for Wax laserem depiluje się praktycznie każdą partię ciała:

  • intymne okolice bikini,

  • wrażliwą skórę pod pachami,

  • twarz, nogi i ręce,

  • brzuch, klatkę piersiową i plecy.

O dobór lasera do konkretnego zabiegu najlepiej zapytać obsługę, a także wcześniej na konsultacji ustalić fototyp skóry. Od karnacji zależy bowiem to, jakiego lasera użyje specjalista podczas wykonywania zabiegu.

Dla osób o ciemnej karnacji producenci polecają laser aleksandrytowy. Urządzenie to sprawdzi się do skóry oliwkowej nawet na rozległych partiach ciała. Choć u osób z krajów słowiańskich ciemny typ karnacji występuje stosunkowo rzadko, to takie urządzenia są stosowane w wybranych gabinetach. Depilacja przy użyciu tego rodzaju lasera jest niezwykle szybka, ponieważ zapewnia on zwiększony rozmiar plamki i podwyższoną częstotliwość powtarzania impulsu. Oznacza to, że laser aleksandrytowy szybko usuwa owłosienie nawet z bardzo rozległych partii ciała.

Do depilacji ciemnej skóry najlepszy będzie jednak laser emitujący dłuższe fale Nd: YAG gwarantujący podwyższony poziom bezpieczeństwa. Wiązka lasera zamiast zatrzymywać się w naskórku, oddziałuje na melaninę w mieszku włosowym. Dodatkowo ten rodzaj lasera ma także największy potencjał do niszczenia włosów na brodawkach czy ciemniejszych przebarwieniach skóry u kobiet z białą karnacją. 

Natomiast laser frakcyjny, który jest dość dobrze znany, charakteryzuje się emisją światła podzieloną na impulsy, które są skierowane tylko na część obszaru skóry. Laser frakcyjny jest stosowany do usuwania przebarwień i zmarszczek.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij