coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Moda

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza chwila w życiu człowieka? Wiele osób powie, że dostanie się na wymarzone studia, zdobycie świetnej pracy, narodziny dziecka czy też nawet przejście na emeryturę. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że niezwykle ważną sprawą są oświadczyny. Z tego też powodu każdy mężczyzna przykłada ogromną wagę do tego, jaki pierścionek zaręczynowy kupi dla swojej dziewczyny. Powstaje jednak wtedy pytanie, czym się on powinien charakteryzować. Na co więc należy zwracać uwagę, gdy będzie się go wybierało?

Jaki kolor złota wybrać?

Od czego powinno się zacząć wybieranie odpowiedniego pierścionka zaręczynowego? Nie da się zaprzeczyć temu, że kluczową sprawą jest to, z jakiego koloru złota będzie on wykonany. Co więc jest do wyboru na rynku i na co warto się zdecydować? Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest pierścionek zaręczynowy, który zrobiony jest ze złota żółtego. Jest to model bardzo ładny i cieszący się dużą popularnością. Rzecz jasna, jeśli chce się mieć nieco bardziej wyszukany wyrób, można z powodzeniem wybrać u jubilera również model ze złota białego. Jest to ostatnimi czasy częsty wybór, ponieważ taka wersja charakteryzuje się dużą elegancją i stylem. Rzecz jasna dla bardziej odważnych panów istnieje także możliwość wybrania wersji różowej. Można także zamówić pierścionek, który składać się będzie po prostu z dwóch kolorów, czyli jedna połowa będzie biała, a druga żółta.

Jaki kamień wybrać?

Kolejną krytycznie ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas kupowania pierścionka zaręczynowego, jest wybranie odpowiedniego kamienia. Kamień szlachetny umieszczony na pierścionku zaręczynowym jest jego najważniejszym elementem. Co jest więc dostępnego na rynku? Jeśli chce się kupić bezpieczny pierścionek, czyli taki, który na pewno spodoba się wybrance serca, najlepiej wziąć model, w którym umieszczony będzie jeden diament. Diamenty powszechnie używane są w tego rodzaju pierścionkach i są bardzo wysoko cenione. Oczywiście nie musi to być jeden kamień, ponieważ z powodzeniem można wybrać np. trzy mniejsze. Często spotyka się taką sytuację, gdy kupujący pierścionki zaręczynowe panowie szukają czegoś innego zamiast diamentu. Jak się okazuje, wybór w tym wypadku jest naprawdę bardzo szeroki, ponieważ w pierścionku zaręczynowym znaleźć się może również rubin, szmaragd czy też innego rodzaju kamień szlachetny.

Jak określić dobry rozmiar?

Czego obawia się każdy mężczyzna wręczający wybrance serca pierścionek zaręczynowy? Oczywiście tego, że nie zostanie on przyjęty, choć zazwyczaj aż tak czarne scenariusze się nie spełniają. Zdecydowanie jednak większym problemem jest sytuacja, gdy pierścionek jest za mały lub za duży. Jak do tego nie dopuścić? Wybranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest naprawdę trudnym zadaniem. Określenie go jedynie wizualnie bywa po prostu niemożliwe. Z tego też powodu zdecydowanie najlepiej wykraść jeden z używanych przez dziewczynę pierścionków i udać się z nim do jubilera. Ten przy pomocy specjalnych przyrządów pobierze z niego wymiar, co pozwoli nabyć idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Udostępnij