coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Moda

Gdzie sprzedać ubrania najszybciej?

Gdzie sprzedać ubrania najszybciej?

Wiele osób zastanawia się, gdzie sprzedać ubrania, które już są niepotrzebne. Z pewnością w twojej szafie zalegają rzeczy, których już nie używasz. Nie ma sensu trzymać ich w kącie, lepiej je sprzedać i w ten sposób dać im drugie życie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • po co sprzedawać ubrania
  • gdzie sprzedać ubrania najszybciej
  • jak przygotować ogłoszenie

Zobacz także: Czy wiesz, jak usunąć wosk z ubrania?

Sprzedaż starych ubrań

Kogoś mogą ucieszyć ubrania, które tobie się już nie podobają. W ten sposób można ograniczyć również produkowane przez nas odpady. W tym artykule podpowiemy, gdzie sprzedać ubrania najszybciej. Jedną z licznych korzyści, jaką niesie ze sobą sprzedawanie ubrań, jest szczęście drugiej osoby. Z redukowaniem ilości wytwarzanych przez nas odpadów równoznaczne jest oddawanie tekstyliów. Sprzedane ubrania nie lądują na wysypisku, ponieważ otrzymują drugie życie. Możesz otrzymać trochę pieniędzy w zamian za przekazanie starych rzeczy. Dzięki temu będziesz mogła kupić nowe, ciekawe rzeczy do swojej garderoby. Sprzedawanie ubrań nie jest trudne, ale wymaga dużej cierpliwości. Można to robić za pośrednictwem aplikacji internetowych lub stacjonarnych komisów. Jednym z najpopularniejszych portalów internetowych jest Vinted. Serwis łączy funkcje forum, serwisu modowego oraz internetowego secondhandu. Na stronie można nie tylko sprzedawać, ale również wymieniać ubrania z innymi użytkownikami. Dodatkowo można wystawiać opinie sprzedającym, dzięki czemu profile są wiarygodne i nie trzeba się martwić o oszustwo.

Platformy do sprzedawania ubrań

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że całkowicie darmowe jest założenie konta na Vinted. Za pośrednictwem aplikacji odbywają się wszelkie transakcje, więc możemy mieć pewność, że dotrą do nas pieniądze po wysłaniu przesyłki. Można śmiało powiedzieć, że Vinted to najpopularniejsza w Polsce platforma do sprzedawania ubrań. Dostawy przebiegają z reguły bez większych problemów, ponieważ portal współpracuje z renomowanymi firmami kurierskimi. Oprócz ubrań można też wystawiać torby, obuwie oraz akcesoria, takie jak czapki, apaszki, paski i biżuterię. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a następnie dodać ofertę ze zdjęciem i szczegółowym opisem przedmiotu.

gdzie sprzedać ubrania

Przygotowanie ogłoszenia

Pamiętaj, że opis powinien być precyzyjny, żeby kupujący miał podane jak najwięcej informacji. Koniecznie wspomnij o marce, rozmiarze oraz kolorze. Dla niektórych osób przydatne będą również informacje o składzie ubrania. Żeby zwiększyć szanse na sprzedaż przedmiotu, możesz go wystawić również na innych portalach, takich jak Allegro, OLX oraz Facebook. Koniecznie poszukaj grup dedykowanych sprzedaży ubrań, jeśli masz konto na Facebooku. Należy pamiętać, że niektóre marki mają specjalne grupy, które skupiają osoby zainteresowane tematem. W ostatnim czasie mocno na popularności zyskały platformy służące do sprzedawania ubrań. Właśnie dlatego konkurencja jest dosyć duża i trzeba się postarać, żeby nasze ogłoszenie przykuło uwagę. Ważną rolę odgrywają zdjęcia, które powinny być wyraźne i wykonane w dobrym świetle. Odzież najlepiej fotografować oczywiście w świetle dziennym, ponieważ wtedy widoczny jest rzeczywisty kolor. Rzeczy można rozłożyć na płasko lub rozwiesić na wieszaku. Możesz też osobno sfotografować ciekawe detale, czyli szwy, kieszonki oraz guziki.

Zobacz także: Jaki styl ubierania jest obecnie na topie?

Udostępnij