coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Włosy

Dlaczego włosy wypadają i jak można temu zaradzić?

Dlaczego włosy wypadają i jak można temu zaradzić?

Nie każdy może cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami. Niestety czasami włosy zaczynają wypadać i ciężko jest ustalić, jaka jest tego przyczyna. Jak zaradzić temu problemowi? Dlaczego włosy wypadają? Czego można używać, aby wzmocnić włosy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego włosy wypadają
  • jak dbać o włosy, aby nie wypadały
  • jakie są domowe sposoby na wypadanie włosów

Zobacz także: Jak działa henna na włosy?

Dlaczego włosy wypadają?

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Mężczyźni bardzo często zmagają się z łysieniem androgenowym. Kobiety natomiast mają problemy z wypadającymi włosami z powodu działania czynników zewnętrznych. Panie także borykają się z tą przypadłością w ciąży lub zaraz po urodzeniu dziecka, a także w okresie menopauzy. Włosy mogą wypadać także z powodu czynników genetycznych, a także niektórych chorób. Między innymi choroby tarczycy mogą się znacząco przyczynić do łysienia. Również stres, przemęczenie, niewłaściwa dieta i zła pielęgnacja mogą być przyczyną wypadania włosów. Najważniejsze jest znalezienie powodu, a potem wdrożenie odpowiednich kroków, aby temu zaradzić.

Co zrobić, aby zapobiec wypadaniu włosów?

Niekiedy ciężko jest dokładnie ustalić przyczynę łysienia. Dermatolog przeprowadza szczegółowe badania, ale wyniki są niejednoznaczne. W takich przypadkach warto na pewno wprowadzić kilka zmian w swoim życiu. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową dietę. W menu codziennym nie może zabraknąć świeżych owoców i warzyw. Należy unikać także stresu i się wysypiać. W okresie letnim warto chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dobrze jest także używać odpowiednich kosmetyków z filtrami UV i witaminami wzmacniającymi włosy od cebulek aż po same końce.

Jak dbać o włosy, aby nie wypadały?

Wiadomo już, dlaczego włosy wypadają, ale warto także wiedzieć, co zrobić, aby je wzmocnić. Przede wszystkim należy używać odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji danego rodzaju włosów. Dostępne są produkty do włosów farbowanych, suchych, zniszczonych, narażonych na działanie promieni słonecznych, wypadających i siwych. Wielu producentów oferuje ziołowe preparaty zawierające dobroczynne wyciągi roślinne wzbogacone witaminami i minerałami. Dobrze jest także używać kosmetyków ekologicznych bez zbędnych chemicznych dodatków. Należy także unikać nadmiernego przesuszania włosów. Bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków renomowanych marek, które rekomendowane są przez fryzjerów.

dlaczego włosy wypadają

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Na pewno warto stosować suplementy diety, a także zioła i witaminy. Szczególnie polecane są wyciągi ze skrzypu polnego, pokrzywy i zielonej herbaty. Dobrze jest suplementować żelazo, witaminę A, E, B6 i B12, a także selen i krzem. Dobre rezultaty można osiągnąć, stosując olejki. Do olejowania skóry głowy można używać oleju kokosowego, olejku imbirowego, rozmarynowego lub z pokrzywy. Raz dziennie warto także pić siemię lniane, napar ze skrzypu polnego i pokrzywy. Należy pamiętać, że zioła przynoszą efekty, ale potrzeba nieco cierpliwości. Napary ziołowe można także stosować w formie zewnętrznej, wmasowując w skórę głowy i pozostawiając na kilkadziesiąt minut. Następnie należy spłukać włosy letnią wodą.

Zobacz także: Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy?

Udostępnij