coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Makijaż

Jaki będzie najlepszy eyeliner dla początkującego i profesjonalisty?

Jaki będzie najlepszy eyeliner dla początkującego i profesjonalisty?

Jeśli wykonywany przez nas makijaż oczu ma być rzeczywiście perfekcyjny, musimy liczyć się z tym, że przyda się nam eyeliner. To właśnie ten kosmetyk pięknie zagęszcza rzęsy. Przyczynia się również do tego, że oczy sprawiają wrażenie bez porównania większych niż w rzeczywistości. Na rynku znajduje się wiele tego rodzaju kosmetyków, czas więc zadać sobie pytanie o to, jak wybrać najlepszy eyeliner. Z pewnością pomoże nam przegląd nowości dostępnych w sprzedaży.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaki jest najlepszy eyeliner dla początkujących
  • jakie zalety i wady ma eyeliner w żelu
  • jakich błędów unikać przy używaniu eyelinera

Zobacz także: Jak konturować twarz, by wyglądać perfekcyjne?

Najlepszy eyeliner dla początkujących

Jeśli do tej pory oglądaliśmy kolorowe eyelinery na sklepowych półkach, nie korzystaliśmy jednak z nich, najlepszą opcją okaże się z pewnością kosmetyk w pisaku. Jego atutem jest przede wszystkim poręczność. Nawet osoba, która nie ma jeszcze dużego doświadczenia w wykonywaniu makijażu oczu może liczyć na to, że uda się jej wykonać wyjątkowo cienką kreskę. Eyeliner w pisaku to także idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które uważają, że idealny makijaż wcale nie musi być zbyt mocny. Nie tylko można go łatwo zmyć, ale również można mieć pewność, że pięknie zaprezentuje się na powiece.

Eyeliner w żelu dla profesjonalistów

Trudno o kosmetyk bardziej poręczny niż eyeliner w pisaku. Nie oznacza to jednak, że jest on wolny od wad. Osoby korzystające z niego podkreślają, że trudno liczyć na efekt, który byłby nie tylko mocny, ale również trwały. Jakby tego było mało, nie jest to kosmetyk, który byłby w stanie przetrwać na powiece cały dzień. Niejednokrotnie właśnie realizacja tej potrzeby jest priorytetowa.
Eyeliner w żelu rozwiązuje każdy z wymienionych tu problemów, choć jego używanie może być początkowo problematyczne. Mamy do czynienia z kosmetykiem sprzedawanym w słoiczku. Jeśli więc zależy nam na sprawnym korzystaniu z niego, z pewnością przyda się nam wygodny pędzelek. Najlepiej sprawdzi się cienki, a przy tym ścięty przy końcu. Korzystając z tej odmiany eyelinera, należy pamiętać również o tym, że ma ona tendencję do szybkiego zasychania. Makijaż należy więc wykonywać szybko, wprawnymi ruchami.

jaki jest najlepszy eyeliner

Eyeliner – tych błędów unikaj

Bez względu na to, czy sięga się po eyeliner w żelu, czy w pisaku, należy liczyć się z tym, że nieumiejętne korzystanie z niego doprowadzi do rozczarowania makijażem. Zwracajmy więc uwagę nie tylko na grubość, ale i na długość wykonywanych kresek. Mocny makijaż wygląda świetnie, z całą pewnością jednak nie jest stworzony na każdą okazję. Niestety, bardzo często sprawia wrażenie wyglądającego po prostu nienaturalnie. Błędem, którego należy się wystrzegać, jest też tendencja do tego, aby wykonywać kreski zaczynające się od samego kącika oka. Może się wydawać, że będą one wyglądać atrakcyjnie, tymczasem niejednokrotnie prowadzą do optycznego zmniejszenia oczu. To sprawia, że efekt końcowy jest niezgodny z oczekiwaniami. Pamiętajmy także o tym, że nawet najlepszy kosmetyk nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli zapomnimy o roli, jaką ma do odegrania odpowiednia baza. Czasem już odrobina sypkiego pudru przed naszkicowaniem kreski może zdziałać cuda.

Zobacz także: Jak dobrać podkład do naszej twarzy?

Udostępnij