coscon.pl

Blog tematyczny o urodzie, zdrowiu i modzie

Makijaż

Jak dobrać podkład do naszej twarzy?

Jak dobrać podkład do naszej twarzy?

Dobieranie podkładu dla wielu z nas jest prawdziwą zmorą. Używamy próbki w drogerii i wydaje się nam, że odcień produktu jest idealny. Po zakupie okazuje się jednak, że skóra szyi ma zupełnie inny kolor od skóry twarzy. Zastanawiamy się, jak to się stało, skoro starannie go sprawdziliśmy. Co zrobić, aby nie wydawać kolejnych pieniędzy na zupełnie niedopasowane do nas kosmetyki?. Jak dobrać podkład do potrzeb naszej skóry? 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak dobrać podkład do twarzy
  • jak rozjaśnić i przyciemnić podkład
  • jak dobrać podkład do potrzeb skóry

Zobacz także: Jaki będzie najlepszy eyeliner dla początkującego i profesjonalisty?

Jak dobrać podkład? – najlepsze sposoby

Od lat próbujemy poradzić sobie z problemem źle dobranego podkładu. Powstało wiele metod, które miałyby w tym pomóc. Nie wszystkie jednak działają, choć ich popularność jest tak wielka. Jak skutecznie dobrać podkład do odcienia naszej skóry?

  1. Jeśli żyły na nadgarstku mają zielone odcienie, to oznacza to, że mamy skórę w ciepłych tonach. Jeśli jednak żyły są niebieskawe, to nasza cera jest chłodna. 
  2. Warto skorzystać z testerów podkładów w drogerii. Należy jednak pamiętać, aby aplikować je nie na rękę, ale na szyję. Kolory tych części ciała nieco się od siebie różnią! Dzięki temu sprawdzisz, czy kolor podkładu na twarzy będzie się pięknie wtapiał w skórę szyi. 
  3. Najlepiej dobierać kolor podkładu w świetle dziennym. Oświetlenie w drogeriach jest zazwyczaj fatalne i nie widać w nim wszystkiego. Ale jak dobrać produkt nie mając przy sobie jego próbek? Przecież nie wykupimy wszystkich odcieni, aby się przekonać, który podkład jest dla nas najlepszy. Testery w drogeriach są po to, aby z nich korzystać. Można przynieść ze sobą do sklepu małe pojemniczki, do których wlewamy po jednej pompce z danego odcienia, podpiszemy je  i zabierzemy ze sobą do domu, aby tam na spokojnie, przy dobrym świetle, znaleźć podkład idealny. 
  4. Podkłady nałożone na twarz po jakimś czasie utleniają się i ciemnieją. To też może się przyczynić do błędnego wyboru. 
  5. Użytecznymi przy wstępnej selekcji podkładów mogą okazać się różnego rodzaju aplikacje czy strony internetowe, na których mamy możliwość zrobienia krótkiego testu pomagającego w doborze kosmetyku. 
  6. Niezwykle pomocna może okazać się strona internetowa findation.com. Znajduje ona podkłady o podobnym odcieniu. Jeśli więc mamy pasujący do nas podkład, ale chcemy go zamienić (np. ze względu na cenę lub uczulenie) wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę na stronie, a pojawią nam się inne możliwości. 

Pamiętajmy, że  warto testować i uczyć się na błędach. To najlepsza metoda, aby dobrać podkład do naszej skóry. 

Rozjaśnianie i przyciemnianie podkładu

Nawet jeśli mamy już idealny podkład, to nasz problem nie znika. W końcu wystarczy trochę się opalić i nasza skóra zmienia swój odcień. Można poszukać innego podkładu na lato i innego na zimę, jednak to nie jest konieczne! Jest wiele sposobów na rozjaśnienie i przyciemnienie go, aby nadal dobrze wyglądał na naszej skórze. 

Jak rozjaśnić podkład?

Aby rozjaśnić podkład, możemy zbyt ciemny podkład wymieszać z trochę jaśniejszym. Na rynku są również specjalnie do tego przeznaczone rozjaśniacze (mixery). W niektórych sklepach można spotkać się też z sypkimi pigmentami. Z nimi jednak trzeba uważać, bo mogą zmienić konsystencję podkładu na zbyt gęstą. Innym patentem jest zwiększenie ilości jasnego korektora, użycie transparentnego czy też jaśniejszego pudru. 

Jak przyciemnić podkład?

Tak jak w przypadku rozjaśniania do przyciemnienia podkładu możemy użyć ciemniejszego pudru, mixera czy sypkiego pigmentu. Sprawdzi się również wymieszanie go z ciemniejszym odcieniem podkładu. Skuteczne będzie też mocniejsze użycie brązera. Z pudrem, jak i z brązerem trzeba uważać, aby nie nałożyć go za dużo.

Jak dobrać podkład do potrzeby cery?

Dobierając podkład, warto zwrócić uwagę na potrzeby naszej skóry. Tłuste skóry polubią się z produktami o matowym wykończeniu, przesuszone dobrze będą wyglądały w nawilżającym podkładzie rozświetlającym. Na co dzień warto zdecydować się na naturalniej wyglądające lekko kryjące podkłady, a na okazje specjalne na super trwałe formuły. Osoby z trądzikiem polubią produkty mocniej kryjące. Warto rozważyć też zakup kremu BB, który jest bardziej nastawiony na pielęgnację skóry.

Zobacz także: Jak konturować twarz, by wyglądać perfekcyjne?

Udostępnij