• Potrzebujesz gładkiego i szybkiego efektu, a nie możesz korzystać z podkładu w sprayu? Użyj FlexBond.
 • Potrzebujesz podkładu, którego można bezpiecznie używać zarówno na zewnątrz i wewnątrz, także w otoczeniu dzieci / zwierząt? Użyj FlexBond.
 • Potrzebujesz podkładu, który przy mniejszej ilości warstw pozwoli ci uzyskać efekt gładkości, a jednocześnie nie wymaga szlifowania? Użyj FlexBond.
 • Potrzebujesz czegoś co utrzyma farbę na miejscu, w transporcie tłumie, na scenie? Bez pęknięć i odprysków? Użyj FlexBond.
 • Potrzebujesz nadać ostatnie szlify swojemu projektowi a nie możesz użyć farby w sprayu? FlexBond można wykorzystać również jako częściowo połyskliwą warstwę wierzchnią.

FLEXBOND – CO TO?

Od lewej do prawej: Mod Podge, Gesso, Flexbond, PVA (biały) klej, Carpenter’s (drewno) Glue. Dwie warstwy każda.

FlexBond pełni funkcję elastycznego kleju i podkładu dla wielu materiałów wykorzystywanych na scenie i w cosplayu (tkaniny, tworzywa, plastiki, pianki, drewno materiały termoplastyczne). FlexBond wysychając tworzy  przeźroczystą, twardą, ale elastyczną powłokę, która w odróżnieniu do klejów wikolowych, nie stwarza wrażenia kleistości. W przeciwieństwie do podkładów wikolowych, które mogę pęknąć lub odprysnąć przy zgięciu FlexBond pozostaje nienaruszony i giętki nawet gdy zostanie poddany działaniu znacznej siły.

FlexBond ma kilka specyficznych cech, które sprawiają, że doskonale nadaje się do szybkich prac wykończeniowych przy zbrojach. oszczędza czas i wysyiłek.

 • FlexBond ma duże napięcie powierzchniowe , zatem wyrównuje się łatwiej po każdym pociągnięciu pędzla pozostawiając gładszą powierzchnie.
 • FlexBond jest również klejem, zatem doskonale łączy się ze sobą kiedy nakładamy kolejne warstwy. Materiał schnie bez efektu kleistości.
 • FlexBond jest wodorozcieńczalny, co za tym idzie można z łatwością naprawiać skapnięcia i zacieki, bez potrzeby malowania na nowo całej powierzchni projektu.
 • FlexBond jest nietoksyczny i można stosować go w pomieszczeniach bez obawy o zatrucie oparami.
 • FlexBond jest elastyczny. Elementy stroju mogą być zginane, rozciągane i uderzane bez obawy o odpryski farby.
 • FlexBond pokrywa w ten sam sposób materiały termoplastyczne i pianki EVA, znaczy to że można nakładać podkład w tym samym czasie, schną w tym samym czasie i można je malować w bez istotnych różnic w powierzchni.
 • FlexBond całkowicie wygładza Worbla’s Finest Art już po nałożeniu 3 warstw, a Black Art w 2 (w zależności od grubości nakładania ilość warstw może się różnić)

 

ElementalsVideos for www.worbla.com – used under permission

KILKA PRZYKŁADÓW:

Trzy warstwy FlexBond na Worbla’s BlackArt – copyright www.worbla.com

 

Typowe podkłady gruntujące nałożone pędzlem w zestawieniu z Finest Art i Black Art.

TEST MŁOTKOWY

FlexBond po uderzeniu młotkiem (widoczne 2 uderzenia w kształcie litery C) – copyright www.worbla.com

 

Klej do stolarki pękł najbardziej po bokach, gdzie Worbla się zgięła. Mod Podge oderwał się od powierzchni.

 

Od lewej do prawej: Gesso, klej PVA (biały), klej do stolarki, Mod Podge, Flexbond.

W przygotowaniu powyższego tekstu częściowo wykorzystano materiały ze strony i za zgodą www.worbla.com / Some parts of this text (paragraphs and photos) were taken from and used under permission of www.worbla.com
Wszelkie prawa  zastrzeżone / All rightrs reserved
Powrót do góry